W krainie baśni 2016

Pomimo, że od rana „wiało grozą” … niebo ciskało gromami a niebo płakało rzewnymi łzami, do krainy baśni 17 czerwca 2016r. w Domu Pomocy Społecznej im. Anselma Alojzego Młodzika w Parsowie mieszkańcy zaprzyjaźnionych domów się zjechali.

Pogoda nam szyki pomieszała i do Sali balowej zagnała. Nie mniej jednak nasi goście świetnie się bawili, chleb ze smalcem zajadali, ogórkiem małosolnym zagryzali, do muzyki Kazia dziarsko tańcowali, w konkursach licznie udział brali i do domów wracać nie zamierzali.

17 czerwca 2016r. Dom Pomocy Społecznej im. Anselma Alojzego Młodzika w Parsowie wspólnie ze Stowarzyszeniem „Mój Dom – Moje Miejsce Na Ziemi” w Parsowie zorganizował już po raz XVII Plener malarski pt. „Pałac w Parsowie widziany oczami mieszkańców”.

Impreza wpisana jest na stałe do kalendarza imprez kulturalno – oświatowych organizowanych przez Dom i skierowana jest głównie do osób niepełnosprawnych, mieszkańców domów pomocy społecznej.

Swoją obecnością zaszczycili nas : Pan Marian Hermanowicz Starosta Koszaliński, Pan Zenon Dropko Przewodniczący Rady Powiatu Koszalińskiego, Pani Agnieszka Maślińska Sekretarz Powiatu Koszalińskiego, Pani Mirosława Zielony Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie, ksiądz Grzegorz Jagodziński Proboszcz Parafii pod wezwaniem Trójcy Świętej w Mierzynie, siostra Agnieszka Gąsiorowska Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bobolicach, Pani Maria Józefowska – Jurga Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowych Bielicach, Pani Jolanta Wyszyńska Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mielnie, Pani Grażyna Sienkiewicz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie, Pani Katarzyna Oryszewska Kierownik Działu Wsparcia Dziecka i Rodziny z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie.

Udział w Plenerze wzięli Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Nowych Bielic, Mielna, Cetunia, Żydowa, Białogardu, Parsowa, Koszalina oraz uczestnicy Dziennego Domu „Senior – WIGOR – Pogodna Jesień” z Koszalina.

W trakcie pleneru mieszkańcy domów oraz zaproszeni goście wzięli udział w konkursie muzycznym „Jaka to melodia” a następnie reprezentanci domów pomocy społecznej stanęli do sztalug. Każdy miał nie lada zadanie – namalowanie baśniowej postaci lub zwierzątka.

Prace były tak piękne, że jury miało kłopot z wybraniem trzech najpiękniejszych prac i po burzliwej naradzie postanowiło przyznać wszystkim I. miejsce. Nagrody i dyplomy wręczali: Starosta Powiatu Koszalińskiego Pan Marian Hermanowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Zenon Dropko, Sekretarz Powiatu Pani Agnieszka Maślińska oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Parsowie Pani Ewa Paprocka – Palkowska.

Całą imprezę uświetniał Zespół Wokalno – Instrumentalny „Cecylianki” ze Strzekęcina oraz zespół pod dyrekcją Kazika.

Zabawa baśniowych bohaterów trwała do późnych godzin wieczornych.