II Festyn Sportowo – Integracyjny

W piątek 1 lipca 2016 roku w Domu Pomocy Społecznej w Żydowie odbył się II Festyn Sportowo – Integracyjny.  Hasłem przewodnim festynu był „ Sport, Uśmiech, Zabawa”. W festynie uczestniczyło 11 drużyn z domów pomocy społecznej oraz środowiskowych domów samopomocy. Celem festynu było propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności ruchowej, integracja ze społecznością lokalną, oraz nawiązywanie przyjaźni.  Nikt nie mógł się nudzić, o czym świadczyły dobre humory, uśmiechy i wyśmienity doping. Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości oraz rozpoczęciu festynu przez Panią Mirosławę Zielony – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie prowadzący zachęcili wszystkich uczestników festynu do wspólnego zaśpiewania piosenki ułożonej specjalnie na tą okoliczność, która była zachętą do wspólnej zabawy.

Ponadto mieszkańcy mogli wziąć udział w przygotowanych konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych tj. rzut woreczkami do opony, rzut kółkami ringo, bieg w podwójnych spodniach, skoki z balonami między nogami. Oprócz sportowych atrakcji świetną zabawę zapewniały inne liczne atrakcje min: wspólne zatańczenie zumby, występ zespołu „KARS” złożonego z mieszkańców DPS Żydowo, przejażdżki konne, pokaz gaszenia ognia przez OSP z Żydowa oraz bajkowe malowanie twarzy.

W trakcie festynu zaproszono wszystkich przybyłych gości do degustacji potraw z grilla, chleba ze smalcem, zupki krzepkiej i bigosu. Nie zabrakło również deseru w postaci lodów. Uczestnicy otrzymali podziękowania za udział, dyplomy, statuetkę oraz drobny upominek.

Serdeczne podziękowania zostały skierowane do firm i instytucji, które wsparły festyn.