Żyj Zdrowo i Sportowo

„Żyj Zdrowo i Sportowo” – pod taki hasłem 30 czerwca 2017 roku odbył się III Festyn Sportowo – Integracyjny Osób Niepełnosprawnych w Żydowie. Festyn zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez Dom. Uczestnikami festynu byli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznych oraz Środowiskowych Domów Samopomocy. Celem imprezy było zachęcenie uczestników do wspólnych zabaw a także dostarczenie im wielu radości, uśmiechu i dobrego nastroju.

Swoją obecnością imprezę uświetnili przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, dyrektorzy domów pomocy społecznej  oraz kierownicy środowiskowych domów samopomocy :

– Starosta Koszaliński :  Marian Hermanowicz,

– Przewodniczący Rady Powiatu : Zenon Dropko,

– Radna Rady Powiatu w Koszalinie : Elżbieta Sekuła,

– Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie :  Mirosława Zielony,

– Dyrektor Wydziału Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami : Wojciech Dyrda,

– Burmistrz  Gminy Polanów Grzegorz Lipski,

– Radny Rady Miejskiej w Polanowie : Jerzy Landowski,

– Sołtys Żydowa : Janusz Parszczyński,

– Dyrektor DPS Cetuń :  Józef Niwiński,

– Dyrektor DPS Mielno : Jolanta Wyszyńska,

– Kierownik ŚDS Krąg : Magdalena Gryguła,

– ŚDS Manowo : Ludmiła Kupczyk wraz z kierownikiem Andrzejem Biedulskim,

– Kierownik ŚDS Bobolice : Inga Lewicka.

Pomimo niesprzyjającej pogody chętnych do zabawy nie brakowało. Na początku festynu, po oficjalnym otwarciu przez Przewodniczącego Rady Powiatu Zenona Dropko, został wspólnie odśpiewany hymn ułożony na tą okoliczność. Atrakcjami festynu były przygotowane konkurencje sportowe min: bieg w podwójnych spodniach, bieg w tunelach, rzut ziemniakiem do celu, rzut kółkami ringo, strzały piłeczką do bramki. Oprócz konkurencji sportowych można było skorzystać z przejażdżek konnych, malowania twarzy. Fantastyczną zabawę zapewnił przygotowany quiz wiedzy o sporcie. W przerwie w konkurencjach sportowych odbyła się zabawa w układaniu wyrazów z podanych liter. Duże zainteresowanie wzbudził wśród uczestników zorganizowany pokaz symulacji akcji ratowniczej podczas wypadku samochodowego przeprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żydowie. W trakcie trwania imprezy organizatorzy zapraszali wszystkich do degustacji potraw z grilla, chleba ze smalcem, grochówki i bigosu. Festyn zakończono wręczaniem dla poszczególnych Domów oraz Środowiskowych Domów Samopomocy statuetek, dyplomów oraz nagród za udział. Organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy za rok.