XII RODZINALIA 2018 – POWIATOWE ŚWIĘTO RODZIN

RODZINALIA – to powiatowe święto Rodzin , które w powiecie koszalińskim jest obecne już od 12 lat! To święto dzieci i ich opiekunów – zarówno rodzin naturalnych jak i zastępczych. RODZINALIA to promocja rodzicielstwa zastępczego i skuteczny sposób pozyskiwania kandydatów na zastępczych rodziców. To wspólna zabawa i wzajemne poznawanie się w różnych sytuacjach nieformalnych. To rodzi więzi i sympatię tak bardzo potrzebne nam wszystkim.

Jak co roku patronat honorowy nad RODZINALIAMI objął Starosta Koszaliński ale też ku naszej wielkiej radości Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ogólnopolska Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej. To ogromny zaszczyt a jednocześnie ogromne zobowiązanie i satysfakcja.

W tym roku było nas ponad 400 osób! RODZINALIA odbyły się w plenerze na pięknym terenie zakola rzeki Radwi w Niedalinie w gminie Świeszyno. Gościła nas i wspomagała w wysiłku organizacyjnym Gmina Świeszyno  na czele z Panią Wójt i kierownikiem miejscowego GOPS.

Marzenia do nieba, wspólne RODZINNE zdjęcie, urodzinowy tort, zabawy, konkursy, stoiska stylizacji włosów, plecenia warkoczyków, malowania twarzy, konkursy na prozdrowotną twórczość kulinarną, na eko-strój, konkurs na promowanie rodzicielstwa zastępczego, strażacy , policja, stoiska zaprzyjaźnionych gmin, wielki dmuchaniec do zabaw dla najmłodszych, liczne i bardzo interesujące nagrody ufundowane przez sponsorów i pyszny poczęstunek…..oj działo się!!!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, DZIĘKI KTÓRYM MOGLIŚMY BYĆ RAZEM  I SKUTECZNIE PROMOWAĆ ZASTĘPCZE RODZICIELSTWO!

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Mirosława Zielony

Zapraszamy do galerii zdjęć ilustrujących nasze Rodzinne święto