WAKACJE WAKACJE WAKACJE !!!!

Dzieci przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej z terenu powiatu koszalińskiego – dzięki Kuratorium Oświaty i staraniom rodzin zastępczych i PCPR wyjechały na zasłużony wypoczynek letni na kolonie edukacyjne „Kolonie w górach” do miejscowości Małe Ciche k/Zakopanego. Jest to pierwsza grupa  (23 osoby) dzieci z pieczy zastępczej, która wyjechała w tym roku na kolonie. Druga grupa (12 osób) rozpocznie wakacyjny wypoczynek na początku sierpnia (również na Bukowinie Tatrzańskiej). Pobyt zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Dzieci mają możliwość uczestnictwa  w pieszych wycieczkach oraz tematycznych prelekcjach: „Tatrzańskie historie” (szlak turystyczny Rusinowa Polana – Wiktorówki), „Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Ludźmierz i Bachledówka”, „Posiada z góralem”– prelekcja o góralskich tradycjach i historii, „Zakopane sto lat temu – Rzeczpospolita Zakopiańska i turystyczna stolica II RP”, „Małe Ciche – w dolinie Filipczańskiego Potoku” ponadto w ramach programu będą uczestniczyły w wyjeździe do aquaparku w Zakopanem. W programie przewidziano też wiele innych atrakcji- w tym gry i zabawy, konkursy, zajęcia plastyczne, artystyczne i sportowe.

Nasze drogie dzieciaki i droga młodzieży, życzymy Wam udanego wypoczynku oraz wiele wrażeń i przygód! Wracajcie szczęśliwi i wypoczęci!