Jedenaste Rodzinalia w Manowie

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie po raz jedenasty organizuje imprezę, adresowaną szczególnie do wszystkich rodzin zastępczych z powiatu koszalińskiego oraz usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych, placówek opiekuńczo – wychowawczych i do wychowanków domów pomocy społecznej dla dzieci.

Wielka rodzinna uroczystość od pierwszej edycji odbywa się pod nazwą „Rodzinalia”. Stanowi idealną okazję do wspólnej zabawy w plenerze oraz integracji rodzin zastępczych i dzieci ze wszystkich gmin powiatu. Łączy rekreację z promocją idei rodzicielstwa zastępczego jako najlepszej formy opieki zastępczej dla dziecka. Jej uczestnicy spotykali się kolejno na terenach zielonych w Koszalinie, Łazach, Parnowie, Przytoku, Nowych Bielicach.

Tegoroczne „Rodzinalia” zaplanowane zostały w konwencji ekologicznej. Rozpoczną się w sobotę 10 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 na terenach rekreacyjnych przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej Związku Łowieckiego w Manowie. W programie imprezy, prowadzonej przez wodzireja,  znajdą się, jak zwykle, liczne konkursy z nagrodami dla dzieci i konkurencje sportowe. Organizatorzy zapewniają poczęstunek z grilla, lody i dużą zjeżdżalnię.