Nareszcie ferie!!!

POMYSŁY NA FERIE ZIMOWE

Uśmiechnięty bałwanek mówi: Czas ferii zimowych to fajna zabawa, kto bezpiecznie się bawi, w kłopoty nie wpada!Ferie to piękny, zimowy czas, na który wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. W natłoku codziennych spraw i obowiązków jest to dobry moment, aby spędzić trochę czasu w rodzinnym gronie. Przerwa od zajęć szkolnych sprawia jednak nierzadko same problemy. Należy w kreatywny sposób zorganizować dzieciom czas wolny, gdyż, w przeciwnym razie, nasze pociechy spędzą go mało efektywnie na kanapie przed telewizorem, a powtarzane „Mamo, Tato, nudzi mi się” stanie się koszmarem zimowego wypoczynku.

CO ROBIĆ W FERIE ZIMOWE?

Poniżej przedstawiamy kilkanaście propozycji, które pomogą zatroskanym rodzicom znaleźć odpowiednie źródło rozrywki dla swoich podopiecznych. Sprawdźmy zatem, co robić oraz gdzie wybrać się z dziećmi podczas ferii zimowych.

Wyzwól w dziecku ducha kreatywności i zajmij go na długie godziny! Malowanki, kolorowanki, tworzenie dekoracji czyli wszystkie zabawy plastyczne pozwolą dziecku wyzwolić swoją artystyczną stronę, a przy okazji takie kreatywne zajęcia mogą zaangażować się nie tylko dzieci ale również rodzic.
Pamiętaj! Wspólne zajęcia skracają niewidoczny dystans między dzieckiem, a rodzicem i powoduje, że wreszcie mogą zagrać w tej samej drużynie.

Chef Junior- czyli wspólne gotowanie z dzieckiem w kuchni. Nigdy nie starcza Ci czasu, aby upiec i pięknie ozdobić ulubione muffinki córki lub ugotować coś, czego nikt z Was jeszcze nie próbował, a może syn od dawna prosi, aby stworzyć ekspercką pizzę? To znakomita okazja na wspólne gotowanie, przecież dzieci uwielbiają pomagać rodzicom w pichceniu. Kto wie, może pociecha odnajdzie w sobie talent do pieczenia i gotowania.

Gry planszowe, puzzle. Nie ma cienia wątpliwości, że podczas roku szkolnego, gdy dzieci mają po szkole zaplanowane zajęcia dodatkowe lub zajęcia korepetycyjne, nie znajdą czasu na układanie klocków, a przecież każdy to uwielbia! Dobrym pomysłem, który sprawdzi się na wielogodzinną zabawę może okazać się zaprojektowanie i stworzenie samodzielnie własnej gry planszowej.

Zabawy z naszego dzieciństwa! Kto pamięta, gdy całe osiedle bawiło się w pocztę i korzystało się z zebranych znaczków dziadka, w osiedlowy sklep, gdzie przydały się banknoty z Monopoly lub w restaurację i kleiło się mielone z błota i zawijało w liść jabłoni? Nauczmy dzieci beztroskiej zabawy i przypomnijmy sobie nasze zabawy z lat dzieciństwa.

Wykorzystaj wolny czas podczas ferii i zachęć dziecko do warzyw i owoców! Proponujemy zacząć dość niewinnie – zasiejcie wspólne rzeżuchę, kiełki fasoli lub zasadzić cebulę w doniczkę i obserwować ich wzrost. Dobrym pomysłem będzie również zrobienie frytek z jabłek czy też figurek z warzyw lub zrobić sałatkę i szaszłyki owocowe i je schrupać przy bajce. Dla przedszkolaków to naprawdę cenna lekcją i z łatwością przekonają się do zdrowych przekąsek.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy jeżeli nie mieliście pomysłów na ciekawe spędzenie czasu podczas ferii!