Gry i zabawy

Lepienie figurek z masy solnej

Twoje dziecko lubi lepić figurki, ale w domu nie ma ani kawałka plasteliny? Zrób domową masę plastyczną z wody, soli i mąki. Lepienie figurek, biżuterii czy ozdób z masy solnej to jeden z najprostszych przykładów na kreatywne zabawy z dziećmi w domu, do którego nie trzeba specjalnych akcesoriów, poza dużą miską i (opcjonalnie) foremkami. Podpowiadamy, że za pomocą przypraw, drobnego brokatu i farb możesz uzyskać kolorową masę!

Gry i planszówki 

Każdy rodzic wie, że planszówki są dobre na wszystko, nawet na przedłużającą się kwarantannę w domu! Jako że sytuacja jest wyjątkowa, jedna runda nie wystarczy – zarezerwujcie całe popołudnie na Rodzinny Turniej Gier. Znudziły Wam się planszówki, które macie w domu? W takim razie zróbcie własną grę, z wymyślonymi przez dziećmi zasadami! Wystarczy duży arkusz brystolu, flamastry i małe figurki. Oczywiście oprócz planszówki możecie zaprojektować inne gry – karcianą, zręcznościową czy edukacyjną.

Trójwymiarowe konstrukcje

Co robić z dzieckiem w domu, jeśli maluchowi znudziły się klocki, figurki i planszówki? Budujcie z dzieckiem trójwymiarowe konstrukcji, wykorzystując rozmaite przedmioty, np. patyczki do lodów, wykałaczki, słomki do napojów, jednorazowe kubeczki. Poszczególne elementy możecie połączyć np. plasteliną lub kawałkami ciasta.

Źródło: https://www.brw.pl/blog/zabawy-z-dziecmi-w-domu/