Wirtualne zwiedzanie – nowa forma podróżowania

Luwr, Paryż

Jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie – Luwr.  Zachęcam do oglądania.

https://petitegalerie.louvre.fr/visite-virtuelle/saison5/

Musée d’Orsay, Paryż

Kolejne paryskie muzeum, któremu zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu, to miejsce jest  bardziej wyjątkowe.

https://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=pl

 

Van Gogh Museum, Amsterdam

Vincent van Gogh – czy jest ktoś, kto nie zna tego nazwiska? W Amsterdamie znajduje się muzeum, w którym znajdziemy ponad 200 obrazów tego artysty, jego rysunki, listy, pamiątki, fotografie i rzeczy osobiste. Zobaczyć słynne Słoneczniki van Gogha na żywo, to musi być przeżycie. Zapraszam na stronę.

https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en

National Museum of Modern and Contemporary Art, Korea

Muzeum sztuki nowoczesnej w Seulu należy do jednych z najpopularniejszych. W całym mieście znajduje się ponad 100 muzeów, ale to właśnie to muzeum przyciąga rzesze turystów. Miłośnicy współczesnej sztuki na sześciu piętrach na pewno znajdą coś dla siebie. Sporo instalacji, sztuka typu modern art, awangardowe eksponaty, prezentacje audiowizualne i wiele, wiele innych zaskakujących dzieł.

https://artsandculture.google.com/partner/national-museum-of-modern-and-contemporary-art-korea?hl=en

Oxford

Teraz z tematu sztuki przenosimy się do nauki. Oxford – znane niemalże wszystkim miasto uniwersyteckie, które wielokrotnie pojawiało się w filmach. Wszystkie budynki uczelni znajdują się na bardzo rozległym terenie. Biblioteki, kwatery studentów, budynki uczelni, kolegia, czy też stołówki – większość z nich stanowi zabytkowe budowle w iście angielskim stylu. To właśnie uliczkami Oxfordu spacerowali J.R.R. Tolkien, Oscar Wilde, czy też C.S. Lewis.

http://www.chem.ox.ac.uk/oxfordtour/default.asp

Pałac Buckingham, Londyn

Pozostając w angielskich klimatach nie sposób nie zwiedzić Pałacu Buckingham w Londynie. To symbol monarchii brytyjskiej. Ogrom, przepych, bogactwo i luksus – z tym się kojarzy. Część komnat pałacowych jest udostępnionych dla turystów do zwiedzania, ale jedynie od końca lipca do końca września, bowiem wtedy rodzina królewska przebywa na wakacjach w swoich innych posiadłościach. Przez cały rok możemy natomiast zwiedzać część komnat na oficjalnej stronie pałacu.

https://www.royal.uk/virtual-tours-buckingham-palace

Wielki Meczet Szejka Zayeda, Abu Dhabi

Jeśli chcecie przenieść się do innego świata, zaczerpnąć trochę egzotyki to możecie się wybrać na wirtualny spacer po Wielkim Meczecie w Abu Dhabi, w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To największy meczet w kraju. Pozwiedzajcie proszę:))

https://www.p4panorama.com/Gallery.aspx/grand-mosque-abu-dhabi-360-virtual-tour/

Wielki Mur Chiński

Na  koniec jedna z największych i najsłynniejszych atrakcji turystycznych na świecie. Jednak z uwagi na obecną sytuację na świecie, przez dłuższy czas pozostanie raczej wyludniona. W 1987 roku wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2007 ogłoszony został jako jeden z nowych siedmiu cudów świata.

https://www.thechinaguide.com/destination/great-wall-of-china

 

Życzymy udanych wycieczek w ciekawe i  interesujące miejsca.

 

Znalezione na https://happytravelers.pl/travels/wirtualne-zwiedzanie-nowa-forma-podrozowania/