Przygotowaliśmy kilka pomysłów na uatrakcyjnienie czasu dzieciom (i rodzicom!)

  1. Zacznijcie dzień od ruchu

15 minut wspólnej porannej gimnastyki przy otwartym oknie pomoże dobrze rozpocząć dzień. I dzieciom, i rodzicom. a i śmiechu przy tym będzie mnóstwo!

  1. Planszówki to oczywistość

Musiały znaleźć się na tej liście. Rozrywka dla całej rodziny i gimnastyka umysłu. Nawet jeśli domowe gry już się dzieciom znudziły (a to mało prawdopodobne), to bez wychodzenia z domu można z sieci pobrać proste planszówki do druku. Można też stworzyć własną, tylko waszą, autorską grę planszową.

  1. Puzzle – najlepszy na świecie zabójca nudy

A przy tym ćwiczenie cierpliwości, koncentracji, pracy w grupie. Ważne, żeby nie zostawiać z tą zabawą dziecka samego, bo szybko się zniechęci.

  1. Malowanie pisanek

Banał? Tak, ale uwierzcie, że dla dzieci to będzie prawdziwy hit, jeśli rodzice usiądą z nimi malować jaja.

  1. Zorganizujcie zawody

Dzieci uwielbiają rywalizację, więc nieważne czy będzie to konkurs na najwyższą wieżę z klocków, domek z kart, czy kto najszybciej posprząta swój pokój (zalecane!). Emocji na pewno nie zabraknie.

  1. Zaangażujcie dzieci do pomocy

Rozpakowywanie zmywarki, wspólne wieszanie prania, mycie auta (jeśli macie swoje podwórko), wiosenne porządki w szafie malucha efektywnie zajmą czas i uczą obowiązków.

  1. Maraton filmowy

Czyli coś, co lubią tak samo i dzieci, i rodzice. Przygotowanie takiego maratonu także może stać się przyjemnym rytuałem: „drinki” z palemką, coś do chrupania, kolorowe przekąski albo małe kanapeczki, do tego kanapa na środku salonu i wspólne wybieranie tytułów. Aha! i oczywiście domowy popcorn.

TVP Kultura wprowadza emisję zekranizowanych lektur szkolnych – oto jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Życzymy udanej zabawy.